Knihovní novinky - březen

20. 3. 2020

Vážené líšnické čtenářky a čtenáři,

určitě už máte přečtené knihy od Ježíška, a proto bych vás ráda seznámila s novými přírůstky v knihovně.

Chtěla bych vás upozornit na knihu britského novináře Richarda Askwirtha: Nezlomná, s podnázvem Lata Brandisová, hraběnka, která se postavila nacistům ve Velké pardubické, nejnebezpečnějším dostihu na světě, a jako jediná žena v historii závodu v něm zvítězila. V závěru knihy autor také děkuje líšnickým a řiteckým pamětníkům, kteří přispěli se svými vzpomínkami na tuto výjimečnou ženu i na její rodinu, žijící na řiteckém zámečku do doby, než jim byl v padesátých letech zabaven.

Další knihou, která stojí za povšimnutí je knižní rozhovor s českým neurochirurgem profesorem Vladimírem Benešem: Mé cesty do hlubin mozku. Publikace představuje čtenářům lékaře, který je špičkovým odborníkem ve své specializaci. Vedle životopisných údajů je tématem rozhovoru vztah mezi lékařem a pacientem, úroveň českého zdravotnictví, lidský mozek a možnosti současné neurochirurgie či otázky lékařské etiky. Nechybí ani pohled do soukromého života (jeho cesta k medicíně, rodina, koníčky a záliby, mezi nimiž dominuje tenis a sbírání brouků).

Pro milovníky detektivek je nový titul Kanibal z Nine Elms od oblíbeného autora tohoto žánru, Roberta Bryndzy. Je to úvodní kniha z řady krimithrillerů s elitní vyšetřovatelkou Kate Marshallovou, která zde stojí před případem sériového vraha, s jehož modem operandi se již před lety setkala.

Z edice Druhé čtení jsou dvě knihy pro naše malé čtenáře. Napsala je spisovatelka Martina Drijverová. Pro holčičky je to kniha s názvem Zlobilky, příběhy o zlobivých holčičkách doprovázejí veselé ilustrace M. Vydrové. Knížka o klučičím zlobení má název Nezbedníci.

Na setkávání s vámi se těší H.Žbánková, knihovnice

Skip to content