Zábava pro děti (zima 2020)

10. 12. 2020

Milé děti,

tak jsou tu po roce zase Vánoce. Zda-li pak budou letos zase jednou bílé? Připravila jsem si pro vás trochu zábavy na chvíle, kdy je venku brzy tma a prsty i tváře rychle mrznou. Na další straně si můžete vy starší přečíst článek o tom, jaký stromeček vám my žáby doporučujeme. Který je nejlepší pro naši planetu? Tak rychle na to a já se na vás budu těšit v novém roce 2021. Tak krásné svátky, mé líšnické žabičky!

Vánoční osmisměrka

KAPRVPSNÍH
AÁEUANPKRO
ŠUNKAÍKEOT
PATAŠMORTS
AČLVNNMÁTA
RIEIANEDÍL
PCCHCNTTKYÁ
ŮSAEVAAÁLT
SKTVLKKMÁK
TOLPYPARTA

AKT 

DÁREK 

KAPR 

KAŠPAR 

KOMETA 

LÁTKA 

MÁK 

MÁTA 

MNICH 

PAKT 

PARTA 

PATA 

PENTLE 

PILA 

PLAT 

PLECH 

PLOT 

PŮST 

RUKAVICE 

SALÁT 

SNÍH 

STOH 

STROM 

ŠALINA 

ŠÍP 

ŠNEK 

ŠUNKA 

ŠVEC 

TÁLY 

TMA 

TRN 

VATA 

VLK 

Výroba voňavých vánočních ozdob

materiál: dřevěný kolíček na prádlo, slupky z vlašských ořechů, celá skořice, hřebíček, lískový oříšek, badyán, slupky pistáciových oříšků, celý arašíd, sušený šípek, jeřabiny, jalovec,… a tavná pistole

Na dřevěný kolíček naneseme tavnou pistolí hrášek hmoty a dle vlastní fantazie ho dozdobte kořením, ořechy a vším možným, co vás napadne.

Takto ozdobený kolíček můžete připnout na záclonu či stromeček a radost vám bude dělat i několik let.

 

Výroba krmítka pro ptáčky

Kupte jeden kokosový ořech, do něj provrtejte dvě dírky a slijte kokosové mléko. Pomocí sukovníku udělejte uprostřed jedné strany ořechu díru cca 3 cm a vydlabejte dužinu. Do vyškvařeného loje lze přimíchat řadu semínek – slunečnicová se slupkou, mák či proso. Vše smíchat a naplňte do otvoru ořechu. Dejte ztuhnout. Za dírky, kterými jste slili mléko, ořech pověste na větev a už jen pozorujte mumraj sýkorek.

Skip to content