Knihovní novinky - podzim 2020

28. 10. 2020

Vážení líšničtí čtenáři, 

ráda bych vás pozvala do knihovny na nové tituly, které vychází teď, na podzim. Jsou to hlavně knížky z tradiční akce “Velký knižní čtvrtek". 15. října 2020 tak vydávají nakladatelství patnáct nových titulů, z nichž některé mám pro vás objednané.

Pro milovníky děl Vlastimila Vondrušky je to už třetí díl KŘIŠŤÁLOVÉHO KLÍČE s názvem Jarmarečník. Děj románu zavede čtenáře zpět do severních Čech mezi potomky Ignáce Heřmana. Sklářství se věnuje už jen pár z nich, ostatní se zabývají obchodem, plátenictvím, krajkářstvím, ale živí se i ve službách šlechty. Falknovskou huť však stále neztrácejí ze zřetele. 

Od stejného autora bude čekat na čtenáře další historická detektivka MANŽELSKÉ ZRCADLO.

Další knihou je již pátý díl mimořádně úspěšného humoristického románu o "poslední aristokratce" z pera Evžena Bočka. Vychází pod názvem ARISTOKRATKA U KRÁLOVSKÉHO DVORA. Líčí výpravu hlavní hrdinky do Nizozemského království.

Pozornost našich čtenářů také upoutala výrazná osobnost televizního zpravodajství Jakub Szántó. Ve své druhé knize Z IZRASTINY S LÁSKOU se vyznává z hluboké náklonnosti k Izraeli, Palestině a jejich obyvatelům. S pomocí výrazných příběhů i líčení historického kontextu usiluje o nabourání leckdy schematického vnímání neklidného regionu.

Václav Cílek vydává knihu JAK PŘEJÍT ŘEKU. Tato kniha představuje několik let uvažování o společnosti, přírodě a nás samých. Týká se naší současné situace, která se ocitá na hraně mezi hněvem a soucitem, mezi ničením a tvorbou.

Na závěr pozvu na detektivní román manželské dvojice, píšící pod pseudonymem Lars Kepler. Osmý případ komisaře Joony Linny má název ZRCADLOVÝ MUŽ. Mladá dívka zmizí cestou ze školy. O pět let později se objeví její tělo a díky bezpečnostním kamerám se podaří najít očitého svědka. Pomůže hypnotizér odhalit pravdu?

Děti zatím v současné koronavirové situaci chodí do knihovny zřídka. V knihovně na ně čekají téměř všechny nové pohádkové knížky, které byly v akci obchodního řetězce Albert.

Budu ráda, když si přijdete vybrat nejen této nabídky.

V budově Obecního úřadu v úterý od 14.30 do 15.30 a v pátek od 17.00 do 19.00 se těší na setkání

Helena Žbánková, knihovnice

Úvodní foto - pexels.com

Skip to content