Knihovní novinky - zima 2020

10. 12. 2020

Vážené čtenářky a čtenáři, 

ráda bych vám představila nové přírůstky v líšnické knihovně, která se po vládních opatřeních mohla opět otevřít. Splňujeme předepsané podmínky (jeden čtenář na 15 m2), protože naše knihovna má naštěstí 16 m2. Věřím, že od Nového roku bude možné otevřít knihovnu i pro děti v úterý odpoledne.

První novinkou je kniha MARKA EBENA, MYŠLENKY ZA VOLANTEM. Představuje soubor humorných sloupků a fejetonů, které vycházely časopisecky v letech 2014-2020. Kniha je vydaná formou kroužkového bloku, podle autora proto, aby případný čtenář mohl vytrhnout to, co se mu nelíbí a nemusel se trápit, že knihu zničil.

Volné pokračování Jirotkova Saturnina je od MIROSLAVA MACKA a má název SATURNIN ZASAHUJE. Sluha Saturnin je opět zpátky a pojede lyžovat. Do malebného prostředí zasněžených Orlických hor se vydá v doprovodu tety Kateřiny, neotesaného synka Milouše, sarkastického doktora Vlacha i laskavého dědečka s jeho nevyčerpatelnou zásobou povedených historek.

Do úplně jiného žánru nás zavede JOSEF KLÍMA a MAREK EPSTEIN v knižní podobě scénáře k filmu ŠARLATÁN. Vzniklo tak strhující drama Jana Mikoláška, muže s léčitelskými schopnostmi. Příběh vznikl podle skutečných událostí, kdy se na léčitele obracely tisíce lidí s žádostí o pomoc, včetně osob politického a kulturního života všech tehdejších režimů.

Pro naše stálé čtenáře je vítanou novinkou MLHA NAD SHADOWS SANDS od ROBERTA BRYNDZY, který je momentálně jedním z nejčtenějších autorů detektivek. Noví vyšetřovatelé Kate Marshallová a její asistent Tristan Harper řeší otázku, jak spolu souvisí zmizení mladých lidí v oblasti Shadows Sands a jakou roli hraje hustá anglická mlha.

Pro děti vychází už 15. díl DENÍKU MALÉHO POSEROUTKY s názvem SAMÁ VODA od JEFFA KINNEYHO.  Hlavní hrdina a jeho rodiče se vydávají na prázdninový výlet, zastihne je pořádná bouřka a liják. Dají se tyhle prázdniny ještě zachránit, nebo budou mít vody za chvíli po krk?

Na závěr bych vám ráda popřála příjemné prožití vánočních svátků v rodinném kruhu a třeba i s dobrou knihou od Ježíška. Do nového roku hlavně zdraví a klid!

Helena Žbánková, knihovnice

Úvodní foto: Josh Sorenson - Pexels.com

Skip to content