Krásně psané dárky

10. 12. 2020

Když jsme přemýšleli, čím vám letos ve vánočním vydání zpravodaje udělat radost, vzpomněli jsme si na loňské krasopisné a akvarelové workshopy, které měli v Líšnici velký úspěch. Tak jsme se po roce vydali zase za klíneckou krasopiskou Lenkou Trejbalovou, která pro vás nakreslila jmenovky na dárky. Snad vám udělají radost! A při té příležitosti jsme Lenku i trochu vyzpovídali.

Co tě baví na krasopsaní?

Moderní kaligrafie má určitá pravidla, na která se při psaní musíte soustředit. To vás úplně odtrhne od jiných myšlenek a dovolí vám to naprostou relaxaci a uvolnění. V tu chvíli nemyslíte na nic jiného než na slabou nahoru a tlustou dolů, napojujete písmenka na sebe a vzniká vám pod rukou nádhera.

Proč jsi propadla akvarelu?

Je to možnost vyzkoušet svět barev. Namočíte štětec do vody, rozmícháte barvu a na bílý papír již nanášíte první vrstvu, do mokré vrstvy zapouštíte další a další barvy. Je to jako orchestr, kde vše spolu ladí a dohromady vám vznikne obrázek.

K čemu je krasopsaní dobré?

Umění moderní kaligrafie se dá prakticky široce využít. Můžete si doma popsat např. kořenky, nádoby na mouku nebo klidně bednu na cibuli. Garantuji vám, že kdykoliv pak budete vařit oběd, nebo péct bábovku budete mít úsměv na tváři, že jste si nádoby sami vyzdobili. Krasopis ale i malování akvarelem využijete často např. při tvorbě vlastních blahopřání a gratulací. 

Vedeš i kurzy moderní kaligrafie a akvarelu - co mi dají?

Kurzy, které vedu jsou relaxem samy o sobě. Na tři hodiny zapomenete na každodenní starosti a jen posloucháte, píšete a nebo malujete. Naučíte se základy techniky a doma pak můžete už sami pokračovat a zdokonalovat se. I ti, kteří si mysleli, že by nikdy nemohli hezky psát a nebo něco namalovat jsou překvapení, čeho jsou schopni, když se dozví jaké pomůcky potřebují a jak je používat. 

Na co všechno se dá psát?

Předmětu, ale i materiálů, které se dají popsat je nespočet. Pokud vás zajímá inspirace, mrkněte na můj profil Nečmárej na Facebooku nebo Instagramu.

Skip to content