Naučná stezka Líšnicí se rozšíří

15. 2. 2020

Rozšíření textů zastávek i nové informační tabule připravují žáci třetího ročníku ekologického oboru VOŠ, SPŠ a SOŠ Podskalská na Praze 2. Nové popisky se zaměří na život kolem nás – představí původní květiny, ptačí budky, úkryty pro různé živočišné druhy i tipy, jak podpořit přírodu na vlastní zahradě.

„Rozšíření připravujeme po dohodě s paní starostkou Navrátilovou. Ekologická část naučných tabulí bude obsahovat místní zajímavosti i opatření, kterými může každý z nás přispět ke zlepšení okolí – od sucha po zvýšení biodiverzity této lokality,“ říká autorka projektu Radka Endrlová. Žáci se budou snažit vytvořit k daným tématům interaktivní prvky: ptačí budky rozdílných typů, hmyzí hotely, budky pro netopýry, krmítka pro veverky, ukázku květnaté louky našich babiček, suchomilné stanoviště s vhodnými rostlinami nebo úkryt pro ježky a žáby. „Z naučných tabulí byste se měli dozvědět, které rostliny, stromy či keře jsou nejvhodnější k výsadbě na vašem pozemku, abyste co nejvíce podpořili druhovou pestrost v našem okolí. Jak a kde si na zahradě umístit jezírko, proč je důležitá otevřená přírodní vodní hladina a jaké rostliny jsou do něj nejvhodnější. Vše se pokusíme předat v zábavné formě,“ prozrazuje Radka.

V současné době je v plánu zejména využití druhé strany tabulí. Vytvoření úplně nových zastávek záleží na financích, které se podaří na projekt získat. Zájemci o sponzoring se mohou obrátit na redakci Zpravodaje, rádi Vás s Radkou propojíme.

Fotografie od uživatele Saroj Gajurel ze služby Pexels

Skip to content