Strašidelný pochod temnou Líšnicí podruhé

15. 2. 2020

První listopadová sobota patřila letos v Líšnici strašidlům. Po velkém úspěchu loňského halloweenského rejdění se příležitostný spolek Matky na tahu chopil úkolu s opravdovým nadšením a za velké podpory líšnických sousedů, kteří pomáhali s organizací, pekli perníčky, vařili svařák a pečovali o všechny děti, jejichž rodiče zrovna kdesi strašili…

V půl šesté, když se nad obec začala snášet tma, vyrazili od kostela první malí odvážlivci přestrojení za strašidýlka, čaroděje i různé přeludy a přízraky. Na dobrodružné cestě je čekalo zastavení u starého známého vlkodlaka a paní smrtky, nově je pozdravila i Mrtvá nevěsta, pavoučnice i disco duch. V kouzelný večer ožil i jindy tajemně tichý sklep u školy a o své poklady se podělila líšnická žába. A po hrázi rybníka, jehož hladina se rozsvítila zářícími lekníny, už se průvod dostal do cíle – k velkému čaroději, který výměnou za podpis (skoro)vlastní krví věnoval každému strašidelný perník a vypustil na ozářenou náves. Tam už se linula vůně svařeného vína a melodie z oblíbených strašidelných komedií a zábava byla rázem v plném proudu.

Letos svou odvahu přišlo do temné Líšnice prokázat na 70 místních i přespolních dětí. A někteří se nechali slyšet, že to ani v Praze nemají. Jakou větší poklonu si přát?

Skip to content