Světem hýbe fenomén HYGGE a lidé se učí „udělat si to hezké“. Bohužel snaha často končí za hranicí vlastního pozemku. Co nevidím, to mě netíží. Následující fotky jsou každodenní realitou obecních technických služeb. Komentář asi netřeba. Nebo si tu zopakujeme pár pravidel, abychom to měli „hygge“ v celé obci?

Přeplněný kontejner, to je smůla. Jak to vyřešit? Odpadky si vezměte domů. Vše, co není pečlivě uzavřené uvnitř, rozfouká vítr nebo se tomu na zoubek podívá divá zvěř. A pak to rozhodně hezký není.
Na přeplněné kontejnery je ještě jeden lék. Neházet tam objemný odpad, který patří na sběrný dvůr. Když už si třeba gauč naložíte do auta, tak s ohledem na sousedy dojeďte do Mníšku, postarají se o to. A nebudete se muset plížit za noci.
Jedno takové pravidlo taky říká, že když se to do kontejneru nevejde, pak to tam nepatří. A nepatří to tam, ani když tím vy sami naplníte celý kontejner. Když už je to v autě, hurá na Mníšek. Je to tam pěkné.
Nechce se vám do Mníšku? Ten zrušený most a tak? Dvakrát do roka sbírá obec velkoobjemový odpad. Tak si to kanape nechte chvíli v garáži. Dejte na něj přehoz, polštářky, zapalte svíčky, bude to taky hygge.
Jenže i obecní svoz má svá pravidla. Gumy, stará pračka nebo třeba vyschlé barely s barvou patří jinam. Třídí se zvlášť. Nevíte si s tím rady? Zajeďte na líšnickou náves, kluci z technických vám poradí!

Věříme, že se to děje všechno vlastně omylem, proto berte tento text s nadsázkou. Jen takové upozornění, že váš odpad by neměl být problémem vašich sousedů. Z čeho se platí případná náprava? Ano, z obecního rozpočtu. A ten je nás všech.

Skip to content