Element pohybu: Líšnická lektorka Mirka vás naučí se správně hýbat

17. 6. 2020

Než přijde první „au“, bereme pohyb jako samozřejmost a nevážíme si ho. Někdy dokonce ani to nestačí a my ignorujeme i elementární varující signál, jakým je bolest. Říká se sice, že co bolí, to sílí. Ve studiu Element pohybu se klienti učí, že přirozený pohyb je bezbolestný.

Už i lechtivost je první známkou přetížení svalového systému. Přesto ji vnímáme jako něco, co k životu neodmyslitelně patří. O tom, co je pro tělo zdravé, by se dalo polemizovat. Co ale víme je, že pohyb je pouze jeden. Ať už na něj pohlížíme z jakéhokoliv úhlu, ve finále by měl být plynulý, elegantní a přirozený.

Ve studiu Element pohybu působí i líšnická lektorka Mirka Engelová. V čem je to tu jiné? „Učíme pohyb jinak. V jeho komplexnosti. Od elementárního nádechu až po dynamiku v běhu, přítahu na hrazdě, nebo jen zvednutí těžkého závaží. Neustálým studiem se snažíme porozumět mnoha světovým konceptům. Jak těch fyzioterapeutických, tak z oblasti profesionálního sportu,“ prozrazuje Mirka.

Ve studiu probíhají kurzy, workshopy i individuální lekce. „Cvičíme jak s dětmi, lidmi středního věku, ženami po porodu, tak i seniory. Naším mottem je: Hledáme dokonalost v lidském pohybu a snažíme se mu navrátit jeho přirozenost,“ doplňuje sympatická lektorka.

Více info najdete na www.elementpohybu.cz.

Skip to content