Jóga na podložce jako trénink na život

20. 3. 2020

Málokdo z vás to ví, ale v Líšnici se už pátým rokem cvičí jóga. V současnosti je lektorkou Anežka Petrásková. Mladinká jogínka už má za sebou desetiletou praxi a ve svých lekcích snoubí relaxační prvky s těmi aktivizujícími. „Podporuji schopnost každého klienta naslouchat svému tělu, aby k němu dokázal citlivě přistupovat a respektovat jeho možnosti,“ říká lektorka, která v Líšnici cvičí už druhým rokem.

Proč je jóga v západních zemích tak oblíbená? „Intuitivně hledáme útočiště, kde bychom si mohli odpočinout od každodenních stresujících situací a náročných úkolů. Jóga je komplexní metodou, přístupem nebo technikou, která nás učí, jak zacházet se svým tělem a se svou myslí,“ vysvětluje Anežka.

Účelem je, abychom byli schopni využívat vlastní soustředěnou pozornost a směřovat ji k tělesným pocitům a myšlenkám. „Takové soustředění nás přivádí do přítomného okamžiku, který je tím jediným, v němž můžeme dosahovat jakýkoliv žádoucích změn,“ odkrývá filozofičtější podstatu oblíbeného sportu lektorka.

Jóga nabízí soubor ásán (jógových pozic), kterými podporujeme správnou funkci tělesných orgánů, posiluje a protahuje svaly, o kterých často ani nevíme, že je máme, a v závěru učí schopnosti svalové i mentální relaxace. To vše probíhá za pomoci vědomé práce s dechem, který je mostem mezi myslí a tělem. „To, co se naučíme na podložce, můžeme zúročit i v každodenním životě, což je tím hlavním smyslem jógy,“ slibuje Anežka.

Cvičí se každé pondělí a čtvrtek od 19.00. Cena lekce je 160 kč. Místo je nutné rezervovat přímo u lektorky na tel. č. 774 189 447, kapacita je omezená.

Skip to content